Zprávy a informace

13.12.2013
Konsorcium společností Škoda Transportation a Alstom se kvalifikovalo do tendru na dodávku dvoupodlažních regionálních jednotek v Severním Porýní-Vestfálsku
Plzeň, 13. 12. 2013 – Konsorcium společností Škoda Transportation a Alstom se předběžně kvalifikovalo do tendru na dodávku moderních vlakových souprav pro projekt Rhein-Ruhr-Express (RRX) v Severním Porýní-Vestfálsku. Tato největší průmyslová aglomerace v Evropě je také hlavním dopravním uzlem v nejlidnatější spolkové zemi Německa. Projekt Rhein-Ruhr-Express spojí největší města v Severním Porýní-Vestfálsku jako Kolín nad Rýnem, Leverkusen, Düsseldorf, Duisburg, Bochum, Dortmund a Bielefeld. Síť se bude postupně rozšiřovat směrem na jih až ke Koblenzu v Porýní-Falcku. K otevření šesti nových tras by podle zadání mělo dojít v prosinci 2018.
20.6.2013
ŠKODA VAGONKA a.s. - Úspěch nového vlaku RegioPanter
ŠKODA VAGONKA a.s. je přímým pokračovatelem tradice výroby osobních kolejových vozidel s výrobním programem orientovaným na produkty v oblasti elektrických jednotek pro příměstskou dopravu, motorových souprav, lehkých regionálních vozidel a osobních přípojných vozů. Zajišťuje také kompletní servis vozidel, opravy a modernizace a v neposlední řadě také prodej náhradních dílů.
18.6.2013
Škoda Transportation získala průlomovou zakázku od DEUTSCHE BAHN. Moderní vozy českého výrobce tak budou jezdit v Německu.
Plzeň, 18. 6. 2013 – od konce roku 2016 budou vozy vyrobené českým výrobcem Škoda Transportation jezdit na bavorských tratích mezi městy Norimberk - Ingolstadt – Mnichov. Společnost Škoda Transportation tím získává jedinečnou referenci pro západní trhy. Německému operátorovi DB Regio dodá Škoda Transportation 6 moderních vysokokapacitních dvoupodlažních souprav včetně 6 lokomotiv 109 E. Nedávno získala lokomotiva 109 E, jako druhá na světě, evropský certifikát TSI High Speed RST na 200 km/h. Celková hodnota zakázky přesahuje 2,6 miliardy korun.
11.4.2013
CityElefanty zamíří na víkendové rychlíky
Změna jízdního řádu 2013, platná od 8. dubna, změní řazení rychlíků z Prahy do Děčína. Poslední páteční spoje a víkendové rychlíky budou také vedeny jednotkami CityElefant.

Jednotky CityElefant nabídnou cestujícím vyšší kvalitu cestování oproti stávajícím soupravám. Moderní příjemný interiér, klimatizované prostory, nízkopodlažní nástup, v 1. třídě elektrické zásuvky 230 V pro napájení drobné elektroniky a sklopné nebo rozkládací stolky, to je jen drobný výčet zlepšení, na která se mohou těšit víkendoví cestující rychlíků Praha – Děčín od pátku 12. dubna.
5.4.2013
Z Ostravy do Mostů u Jablunkova CityElefanty
České dráhy uvedly do provozu poslední ze čtyř jednotek CityElefant zakoupených za finanční podpory ROP Moravskoslezsko. Dvoupodlažní elektrické jednotky jezdí ze Studénky přes Ostravu-Svinov a Bohumín do Mostů u Jablunkova. V Moravskoslezském kraji jezdí celkem 12 CityElefantů. Celkem objednaly České dráhy od výrobce Škoda Vagonka 83 jednotek. Poslední předávaná souprava s výrobním číslem 83 zůstává symbolicky „doma“.

Celkové náklady projektu na nákup čtyř dvoupodlažních elektrických jednotek CityElefant pro Moravskoslezský kraj činí 874 mil. Korun. Z toho České dráhy hradí 62,47 % z této částky, tedy 546 mil. Kč. Dotace ROP je ve výši 328 mil. Kč. Všechny čtyři soupravy jsou v novém barevném provedení (Najbrt), tři soupravy nesou reklamní banner ROP, jedna je s celoplošným polepem ROP.
20.2.2013
RegioPanter získal od českého Drážního úřadu typové schválení
Plzeň, 20. 2. 2013 Nový český vlak RegioPanter vyvinutý společností Škoda Transportation a její dceřinou firmou Škoda Vagonka získal typové schválení. Vozidla mohou nyní přejít do vlastnictví Českých drah, které jimi zajišťují dopravní obslužnost v krajích už od poloviny září loňského roku v rámci zkušebního provozu s cestujícími.
18.7.2011
„CityElefanty“ rozšiřují svoji kolonii v Litvě
Plzeň/Ostrava, 18. 7. 2011 – Škoda Vagonka uzavřela významný kontrakt s Litevskými drahami na dodávku pěti dvoupodlažních souprav známých jako CityElefant. Dceřiná společnost Škody Transportation zvítězila ve veřejné soutěži a získala zakázku za bezmála 39 miliónů eur. Nové dvoupodlažní jednotky se během let 2012 – 2014 přidají ke čtyřem soupravám řady 575, které již v Litvě úspěšně jezdí.
18.2.2011
Do regionů zamíří nové nízkopodlažní pantografy ze ŠKODA VAGONKA
České dráhy uzavřely se společností Škoda Vagonka na základě otevřeného zadávacího řízení dva kontrakty na dodávku nových jednopodlažních pantografů. Půjde o patnáct třívozových a čtyři dvouvozové jednotky. Nové vlaky budu jezdit v Ústeckém, Pardubickém, Královéhradeckém, Olomouckém a Jihočeském kraji.
10.2.2011
City Elefanty míří na Ukrajinu
Škoda Vagonka podepsala významný kontrakt na dodání nejnovější generace souprav City Elefant na Ukrajinu. Podpisem kontraktu za bezmála 40 milionů eur se Škoda vrací po letech na tradiční trh. Ukrajinské dráhy si objednaly vícekapacitní šestivozovou variantu. Ta bude schopna jezdit ve dvou napájecích systémech a bude navíc širokorozchodná. S novými jednotkami City Elefant se budou moci svézt cestující již při mistrovství Evropy ve fotbale, které proběhne v červnu 2012.
13.12.2010
Železniční společnost Slovensko nasazuje elektrické patrové jednotky řady 671
ŠKODA VAGONKA se sídlem v Ostravě je přímým pokračovatelem tradice výroby osobních kolejových vozidel s výrobním programem orientovaným na produkty v oblasti elektrických jednotek pro příměstskou dopravu, motorových souprav, lehkých regionálních vozidel a osobních přípojných vozů.

Právě v oblasti elektrických jednotek pro příměstskou dopravu zaznamenala společnost ŠKODA VAGONKA výrazný úspěch na slovenském trhu. Od Železniční společnosti Slovensko získala ostravská společnost před dvěma lety kontrakt na 10 třívozových dvousystémových elektrických jednotek řady 671. Jednotky jsou určeny pro vnitrostátní meziměstskou přepravu cestujících. Jde o zásadní změnu ve vozovém parku Železniční společnosti Slovensko na rozdíl od obnovy vozového parku převážně prováděné formou modernizace starších osobních vozů.