Tomáš Krsek

Tomáš KrsekTomáš Krsek je předsedou představenstva společnosti Škoda Transportation. Jako dlouholetý manažer této plzeňské společnosti se osobně podílel a nadále podílí na úspěšném růstu firmy.

Tomáš Krsek je předseda představenstva společnosti Škoda Transportation a.s., do jejíž skupiny je od roku 2005 začleněna také společnost ŠKODA VAGONKA a.s..

Po úspěšném dokončení studií na Ekonomické fakultě Západočeské univerzity pracoval Tomáš Krsek nějakou dobu jako makléř. Následně nastoupil do společnosti Škoda Plzeň, kde pracoval na pozici asistenta finančního ředitele. V roce 1996 se stal vedoucím projektového financování ve firmě Škoda Steel.

Od roku 1999 byl Tomáš Krsek finančním ředitelem celé Škody a hrál tedy důležitou roli v její záchraně a transformaci. V následujících letech zastával několik významných pozic ve vedení Škoda Holding. V roce 2009 se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem Škody Holding. V roce 2010 s dalšími investory odkoupil její dceřinou společnost Škoda Transportation.

Kromě jiných aktivit také s manželkou založil Nadační fond Martiny a Tomáše Krskových, jehož cílem je podpora nadaných českých studentů.