Электропоезд EJ675-01 сообщением Донецк - Симферополь, станция Джанкой, Крым | Автор: Иванов Андрей | Фото сделано 8.VI.2013, ©Parovoz.com

Elektrická jednotka řady 675

Skříň vozu je osvědčené koncepce z velkoplošných hliníkových profilů. Základní sestava elektrické jednotky je šestivozová, složená ze dvou motorových vozů řady 225 a čtyř vložených vozů řady 227. Jednotka je určena pro samostatný provoz nebo pro provoz v soupravě s další max. jednou šestivozovou elektrickou jednotkou stejné řady. Řídicí mikroprocesorový systém umožňuje ovládat vlakovou soupravu jedním strojvedoucím bez přítomnosti další osoby.

Moderní velkoprostorový interiér 1. a 2. třídy, pohodlná sedadla, nízkopodlažní nástup, klimatizace, prodejní automaty a další prvky zajišťují výrazné zvýšení komfortu. Nástupní rampy, sklopné stupačky a bezbariérové prostory včetně WC doplněné Brailovým písmem umožňují přepravu hendikepovaným cestujícím. V každém motorovém voze jsou vyhrazena místa pro 8 jízdních kol. Moderní a ergonomicky řešené stanoviště strojvedoucího včetně doplňkové výbavy (lednice, vařič), řídící systém umožňující automatické vedení vlaku, ovládání pomocí jedné jízdní páky, možnost automatické regulace rychlosti tvoří komplex prvků usnadňující práci strojvedoucímu a tím dále zvyšují bezpečnost provozu.

Vnitřní a vnější kamerový systém spolu s vnějším nátěrem antigraffity pomáhají zvýšit bezpečnost cestujících a snížit vandalismus. O další bezpečnost se starají moderní prvky ochrany proti přivření dveří, automatický hasicí systém a také konstrukce skříně.

Základní údaje
Rozchod1520 mm
Maximální rychlost160 km/h
Délka vozidla přes nárazníky158400 mm
Šířka vozidla2820 mm
Výška vozidla5000 mm
Počet sedadel 1.třídy46
Počet sedadel 2.třídy590
Přenos výkonuE st + ss
Výkon4000 kW
Napájení3 DC + 25 AC kV
Počet náprav24
Uspořádání nápravBo'Bo' + 2'2' + 2'2' + 2'2' + 2'2' + Bo'Bo