image

Motorový vůz řady DM12

Vůz je vybaven dvěma pohonnými agregáty s motory MAN a převodovkou VOITH umístěnými ve spodku vozu a pohonem vždy jedné hnací nápravy. Interiér vozu je rozdělen na tři oddíly pro cestující, dva nástupní prostory a dvě neprůchozí kabiny strojvedoucího.

Přední část vozu je koncipována pro přepravu imobilních cestujících. K tomuto účelu slouží zdvihací plošiny pro nakládání cestujících na invalidních vozících a rozměrné uzavřené WC systému Evac 2000. Invalidní vozíky jsou umístěny ve vyhrazených prostorech předního oddílu, který je propojen s nástupním prostorem širokými posuvnými dveřmi. Střední a zadní část vozu tvoří dva oddíly pro cestující.

Sedadla jsou v uspořádání 2+2 proti sobě a nad nimi jsou umístěny podélné police. Rychlý výstup a nástup cestujících umožňují dvoukřídlové předsuvné vstupní dveře. Vytápění je teplovodní využívajícíc odpadního tepla z naftových motorů. Větrání je nucené s ohřevem větracího vzduchu v zimním období. Obě kabiny jsou vybaveny vlastními kombinovanými teplovzdušnými vytápěcími a větracími agregáty zajišťujícími také klimatizaci prostoru kabin.

Základní údaje
Rozchod1524 mm
Maximální rychlost120 km/h
Délka vozidla přes nárazníky25200 mm
Šířka vozidla2850 mm
Výška vozidla4218 mm
Max.hmotnost48000 kg
Počet sedadel 2.třídy63
Přenos výkonuDH
Výkon2 x 301 kW
MotorMAN D2876 LUE 606
Počet náprav4
Uspořádání náprav(1A)' (A1)'