image

Dvoupodlažní řídící vůz 951

Konstrukční řešení a hlavní rozměry jsou shodné s vloženými vozy řady 051. Vůz je vybaven standardním tažným a narážecím ústrojím a je vystrojen elektropneumatickou brzdou s možností přemostění nouzové brzdy.

Vozy jsou vybaveny pohodlnými sedadly v uspořádání převážně 2 + 2. Pro každé dvousedadlo je k dispozici zásuvka pro napájení PC. Oddíly pro cestující jsou vybaveny účinným systémem větrání, vytápění a klimatizace. K pohodlí cestujících přispívá i nízká úroveň vnitřního hluku. Pro nástup cestujících na invalidních vozících je vůz vybaven sklopnými rampami. Moderně a ergonomicky řešené stanoviště strojvedoucího včetně doplňkové výbavy, řídící systém umožňující komunikaci s modernizovanou lokomotivou řady 263 i 381, dálkový přenos diagnostických údajů, řízení vlaku pomocí jediné páky, možnost automatické regulace rychlosti tvoří soubor prvků usnadňujících práci strojvedoucímu a tím dále zvyšují bezpečnost provozu.

Vnitřní kamerový systém spolu s vnějším nátěrem antigrafity pomáhají zvýšit bezpečnost cestujících a snížit vandalismus. O další bezpečnost se starají moderní prvky ochrany proti přivření dveří, interkom pro nouzovou komunikaci cestujících s vlakovou četou a moderní nehořlavé materiály ve vztahu k pasivní bezpečnosti. K efektivnosti provozu přispívají široké nízkopodlažní vstupní dveře pro rychlý, pohodlný a bezpečný nástup a výstup cestujících, včetně cestujících se zavazadly a dětskými kočárky.

Základní údaje
Rozchod1435 mm
Maximální rychlost160 km/h
Délka vozidla přes nárazníky26400 mm
Šířka vozidla2820 mm
Výška vozidla4635 mm
Počet sedadel 2.třídy102
Počet náprav4
Technická informace vůz souprava

Domů>Produkty>Osobní vozy>Dvoupodlažní řídící vůz 951