image

Dvoupodlažní vložený vůz 051

Konstrukční řešení a hlavní rozměry jsou odvozeny od vloženého vozu elektrické jednotky řady 671. Vůz je vybaven standardním tažným a narážecím ústrojím a je vystrojen elektropneumatickou brzdou s možností přemostění nouzové brzdy.

Skříň vozu je osvědčené koncepce z velkoplošných hliníkových profilů. Vozy mají moderní velkoprostorový interiér 2.třídy, vakuové WC, informační tabule s možností akustického hlášení. Vozy jsou vybaveny pohodlnými sedadly v uspořádání převážně 2 + 2. Pro každé dvousedadlo je k dispozici zásuvka pro napájení PC. Oddíly pro cestující jsou vybaveny účinným systémem větrání, vytápění a klimatizace. K pohodlí cestujících přispívá i nízká úroveň vnitřního hluku.

Vnitřní kamerový systém spolu s vnějším nátěrem antigrafity pomáhají zvýšit bezpečnost cestujících a snížit vandalismus. O další bezpečnost se starají moderní prvky ochrany proti přivření dveří, interkom pro nouzovou komunikaci cestujících s vlakovou četou a moderní nehořlavé materiály ve vztahu k pasivní bezpečnosti. K efektivnosti provozu přispívají široké nízkopodlažní vstupní dveře pro rychlý, pohodlný a bezpečný nástup a výstup cestujících.

Základní údaje
Rozchod1435 mm
Maximální rychlost160 km/h
Délka vozidla přes nárazníky26400 mm
Šířka vozidla2820 mm
Výška vozidla4635 mm
Počet sedadel 2.třídy130
Počet náprav4
Technická informace vůz souprava

Domů>Produkty>Osobní vozy>Dvoupodlažní vložený vůz 051